Telefon alarmowy 24/7

+48 660 748 201

Aktualności

Festiwal Zofiówka – Spotkanie z literaturą

13.09.2023

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z literaturą!

Już w sobotę 16 września, o godzinie 16 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, będziemy mieli szansę gościć pełne pasji przedstawicielki świata słowa pisanego!

Tak o spotkaniu pisze prowadząca Kasia Bulicz-Kasprzak:

Gdy słyszymy „książka” albo „literatura” to pierwszym naszym skojarzeniem jest „pisarz”.

I bardzo słusznie, bo bez autorów – pisarzy, dziennikarzy, ilustratorów, nie byłoby książek. Nie byłoby ich też bez redaktorów, korektorów, edytorów, grafików, drukarzy i wydawców. Nie byłoby książek w przestrzeni publicznej bez księgarzy, bibliotekarzy i antykwariuszy. Nie usłyszelibyśmy o nich, gdyby nie krytycy, dziennikarze, blogerzy.

Okazuje się, że za jedną książką stoi sztab ludzi, którzy sprawili, że spod pióra pisarza, trafiła w ręce czytelnika. Kim są te osoby? Dlaczego wybrały drogę zawodową związaną z książkami?

Na naszym panelu dyskusyjnym „Książki – moja pasja, moja praca” pojawią się:
Justyna Dżbik-Kluge – ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek, propagatorka literatury oraz twórczyni podcastów. Jej spotkania autorskie to prawdziwe inspiracje.
Małgorzata Teodorczyk – szefowa działu promocji w jednym z czołowych polskich wydawnictw. To dzięki jej zaangażowaniu książki trafiają do rąk czytelników na całym świecie.
Klaudia Baranowska – pasjonatka literatury i bibliotekarka z wyjątkowym zaangażowaniem. Zawsze ma w torebce książkę, którą gorąco poleca innym do przeczytania.

Rozmowa będzie pełna ciekawych historii związanych z książkami. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego nasi goście wybrali właśnie tę drogę zawodową, jakie książki wywarły na nich największe wrażenie, a także jakie wyzwania napotykają na swojej literackiej drodze.
Na uczestników czeka niespodzianka! Wśród obecnych zostaną rozlosowane nagrody książkowe.

Kiedy: 16 września

Godzina: 16:00

Miejsce: Miejski Dom Kultury w Sulejówku

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w siedzibie MDK, ul. Bogusławskiego 14

Bądźcie z nami podczas tego wyjątkowego panelu, aby poznać kulisy pracy w świecie literatury, czekamy na Was!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  państwowego funduszu celowego.