Telefon alarmowy 24/7

+48 660 748 201

Aktualności

Festiwal Zofiówka – Program

22.09.2023

Październik przyniesie nam moc inspirujących atrakcji w ramach Festiwalu Zofiówka. Już teraz pragniemy zaprosić Państwa na zbliżające się wydarzenia.

Na przełomie września i października, zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty teatralne pt. „Nasza Bajka”? realizowane przez Prywatne Centrum Kultury Sulejówek Miłosna. Pod okiem doświadczonego instruktora, uczestnicy będą mogli wykonać własne lalki, których historie opowiedzą w stworzonych przez siebie etiudach teatralnych.

„Portret Zofii Moraczewskiej” to oferta Festiwalu Zofiówka skierowana do placówek oświatowych.

Polityczka, działaczka, patriotka, nauczycielka, matka, żona, bohaterka, społeczniczka. Jeden człowiek, a tak wiele „imion”. Te wyjątkowe warsztaty dla dzieci pozwolą przybliżyć dzieciom, w interesujący dla nich sposób, postać Zofii Moraczewskiej.  Na zajęciach dzieci i młodzież poznają naszą bohaterkę. Dowiedzą się kim była, czym się zajmowała, w jakich czasach przyszło jej żyć i jak wiele zrobiła dla Polski i Sulejówka.

Plener malarski „Sulejówek jak malowany”, to wyjątkowa okazja, by połączyć swoją pasję do malarstwa z miłością do miasta. Zapraszamy do udziału w naszym plenerowym malarskim wydarzeniu, gdzie razem odkryjemy, jak każdy z nas może spojrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy. Inspirując się atmosferą ulic, pięknem architektury
i różnorodnością ludzi, będziemy tworzyć niepowtarzalne dzieła sztuki!

Wydarzenie odbędzie się w urokliwym miejscu na mapie Sulejówka – w Pałacyku Sulejówek, który w tym roku zadebiutował jako Partner Zofiówki. To również tam będą miały miejsce warsztaty „Tkackie inspiracje”, które pozwolą uczestnikom odkryć nieco zapomnianą już sztukę i stworzyć wyjątkową pamiątkę – gobelin.

Scena Dorosłych Miejskiego Domu Kultury zabierze nas w wir barwnych przygód przedsiębiorczych Pań, w klimacie Sulejówka i … z elementem grozy! Zapraszamy na spektakl pt. „Zakład” w reżyserii Mirosława Kuleszy.

„Zawsze Hemar” – spotkanie muzyczno-literackie, które pozwoli bliżej poznać twórczość Mariana Hemara, jednego z najważniejszych polskich literatów XX wieku. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Teatrze S., który w tym roku dołączył do grona Partnerów Festiwalu.

Sulejóweckie spacery tematyczne z Towarzystwem Krajoznawczym „Krajobraz” to doskonała okazja do odkrycia nieznanych tajemnic miasta Sulejówek. Przewidziane są dwa spacery o różnych tematach, które pozwolą uczestnikom zgłębić historię, kulturę i dziedzictwo tego urokliwego miejsca.

„Zofiówka” to także okazja do obcowania z muzyką. 15 października rozpoczną się obszerne warsztaty chóralno-orkiestrowe. Muzycy pod okiem doświadczonych prowadzących, aktywnych zawodowo muzyków, będą mogli odbyć muzyczną przygodę w przyjaznej atmosferze i odkryć czar repertuaru Stanisława Moniuszki.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Koncert Finałowy pt. „Moniuszko w hołdzie Powstania Styczniowego”, który odbędzie się 4 listopada 2023 roku w Sali Koncertowej im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim.

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.